Konsultacje przed operacją


Pierwsze konsultacje zajmują zazwyczaj około 1,5 godziny. Dedykowane są indywidualnym osobom planującym operację bariatryczną. Moja wygodna kanapa spokojnie pomieści dwie osoby, więc serdecznie zapraszam także z osobą towarzyszącą. 

 

Pierwsze konsultacje zakładają wieloaspektowy wywiad - psychologiczny, medyczny oraz żywieniowy. Na pierwszym spotkaniu wykonuję także badanie analizatorem składu ciała, który określa zawartość tkanki tłuszczowej, wisceralnej, mięśniowej, masę mineralną kości, ilość wody w organizmie. Do tego pomaga określić, a raczej zweryfikować możliwe cele, oblicza Podstawową Przemianę Materii i podaje Wiek Metaboliczny. 


Spotkanie to czas na zadanie każdego nurtującego pytania dotyczącego chirurgicznego leczenia otyłości. Odpowiadając na nie korzystam nie tylko z wiedzy akademickiej, ale także z doświadczenia z wieloletniej pracy z pacjentami bariatrycznymi oraz osobistych doświadczeń. Naszym zadaniem jest niejako kwalifikacja psychologiczna do zabiegu. Określenie potencjalnych zagrożeń płynących z psychiki i emocji potencjalnego pacjenta bariatrycznego. To bardzo ważne by odbyć chociażby jedną konsultację z psychologiem przed zabiegiem. Pierwsza wizyta kończy się określeniem dalszej współpracy. 


Jeżeli spotkanie zakłada kontynuację, pacjenci wychodzą ode mnie z pakietem "zadań domowych" - formularzem preferencji żywieniowych, dziennikami zywieniowymi czy też tabelkami z celami na tydzień.

 

Koszt pierwszych konsultacji, niezależnie od ilości osób to 150zł.

Konsultacje przed operacją
Więcej w Psycholog bariatryczny

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]