Grupy wsparcia


Grupa wsparcia jest formą pomocy psychologicznej polegająca na regularnych spotkaniach osób, które łączą podobne problemy i trudności. Prowadzę grupy o charakterze formalnym (jako specjalista), jednak staram się jedynie moderować rozmowę, by zachować atuty stylu samopomocowego. Preferuję grupy zamknięte, do których nie dołączają do spotkań nowe osoby po ich rozpoczęciu, ponieważ zapewnia to uczestnikom większy komfort. Dopuszczam jednak charakter otwarty np. na oddziale w szpitalu.

Uczestnictwo w grupie wsparcia polega przede wszystkim na dzieleniu się własnymi doświadczeniami z innymi, nawiązywaniu kontaktu, a także dzieleniu się pożytecznymi informacjami i co bardzo ważne - udzielaniu sobie wzajemnie wsparcia emocjonalnego. Dzięki aktywnemu uczestnictwu możliwa jest efektywniejsza praca nad sobą, rozwój osobisty, a także radzenie sobie z codziennymi trudnościami.

Spotkania organizują zwykle szpitale, poradnie, szkoły, a także wydziały urzędów miasta dotyczące promocji zdrowia.

Koszt prowadzenia grupy wsparcia ustalany jest indywidualnie i zależy od ilości godzin oraz wielkości grupy.

Grupy wsparcia
Więcej w Szkoleniowiec

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]